Tomas Peterson (M)

Uppdrag (12 st)

OrganisationUppdragPeriod
Kommunalförbundet ITSAM Ledamot 2017-01-01 - 2018-12-31
Kommunfullmäktige Ledamot 2015-09-28 - 2018-10-14
Kommunstyrelsen Ordförande 2015-10-01 - 2018-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott Vice ordförande 2016-03-01 - 2018-12-31
Landsbygdsrådet - Hela Sverige ska leva i Vimmerby Ledamot 2015-10-06 - 2018-12-31
Organisationsberedning Ledamot 2017-04-24 - 2018-10-14
Pensionärsrådet Ledamot 2015-10-06 - 2018-12-31
Regionförbundet i Kalmar län Ersättare 2015-10-01 - 2018-12-31
Vimmerby Fibernät AB (tidigare VIFAB) Vice ordförande 2015-10-01 -
Vimmerby kommun Förvaltnings AB Ordförande 2015-10-01 -
Vimmerby Turistbyrå AB Styrelseledamot 2015-10-01 -
Vimmerby turistbyrå ekonomisk förening Ledamot 2016-05-30 - 2018-12-31